درب

چگونه شلاک را از درب چوبی قدیمی پاک کنیم و برای خراش دادن پوسته پوسته از درهای قدیمی، از رقیق کننده و چوب استفاده کنید.
Shellac در ابتدا عالی به نظر می رسد، اما نمی تواند مقاومت کند.

اگر در معرض آب و هوا قرار گیرد، سفید می شود، ترک می خورد و شروع به پوسته پوسته شدن می کند و حتی اگر درب تا حدی محافظت شود، شلاک عمر محدودی دارد.

به دلیل افزایش قیمت چوب کیلویی هر شخصی نمی تواند درب چوبی تهیه کند و یا برای ساخت درب، چوب تهیه کند به همین دلیل، اکثر درب ها بعد از چند سال نیاز به تمیز کردن و بازسازی دارند. اگر درب قدیمی دارید، احتمال دارد که شلاک به راحتی با رقیق کننده شیمیایی جدا شود. و مطمئن نیستید که شلاک است یا نه، استریپر روی همه انواع پوشش ها به خوبی کار می کند.

هنگامی که پوسته پوسته را جدا کردید، می توانید با سنباده زدن و استفاده از هر نوع پوششی که دوست دارید درب را به شکوه قبلی خود بازگردانید.

درب

با باز کردن لولاها با مته/درایور، در را از روی درب جدا کنید. آن را صاف روی دو اسب اره قرار دهید. یک پارچه قطره ای روی زمین در اطراف محیط درب قرار دهید. دستکش لاستیکی و محافظ چشم بپوشید.

یک برس را در یک قوطی باز مواد شیمیایی فرو کنید. آن را بر روی درب بکشید و درب را به طور آزادانه با رقیق کننده بپوشانید. 15 دقیقه صبر کنید تا ژل بریپر و شلاک نرم شود و نوار ژل شده را با شروع از وسط درب خراش دهید.

از یک چوب صاف مانند چوب های استفاده شده در پالت چوبی دست دوم برای خراش دادن آن به صورت گلوله های بزرگ به لبه و کنار درب استفاده کنید و اجازه دهید روی پارچه قطره ای بیفتد.

با حرکات همپوشانی در هر جهت خراش دهید تا درب ظاهر خیس را از بره‌کننده ژل‌دار از دست بدهد. اگر درب دارای پانل ها، منحنی ها یا قالب های پروفیل گرد است، از یک چوب نوک تیز برای خراش دادن نوار ژل شده از گوشه ها، پروفیل ها یا فضاهای تنگ استفاده کنید.

در این مراحل مراقب باشید که آسیبی به درب نزنید چون موجب می شود قیمت درب چوبی ارزان به نظر برسد.

چوب را با چاقو شکل دهید تا در منحنی ها، شیب ها، شکاف ها یا پروفیل های روی در قرار گیرد.

اگر نواحی سرسختی دارید که پوسته پوسته پوسته از بین نمی‌رود، برس بزنید. 15 دقیقه صبر کنید و سپس آن را بتراشید. درب را برگردانید و این کار را تکرار کنید، با استفاده از استریپر و سوهان زدن تا زمانی که درب از پوسته پاک شود. اگر شلاک روی آن‌ها یافتید، به پهلوها و پایین آن‌ها بمالید و از آنجا نیز بتراشید. چهار ساعت صبر کنید تا درب خشک شود.

 • منابع:
  1. How to Strip a Fiberglass Door
 • تبلیغات: 
  1. شرح چگونگی کار کردن و ثبت نام در موتور هوندا
  2. تخمه آفتابگردان محبوب کشاورزان در آفریقا
  3. حساسیت تخمه آفتابگردان در بدن انسان
  4. نتایج تحقیقات دانشمندان بر روی مغز گردو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *