مصرف کنندگان می توانند به جلوگیری از انباشته شدن و شستن پلاستیک به دریا کمک کنند، اما این فقط به آنها مربوط نمی شود. سیاستگذاران همچنین باید تغییر رفتار را تشویق کنند.

سیاست‌های بیشتری مانند دریافت هزینه برای کیسه‌های پلاستیکی و ظروف پلاستیکی یکبار مصرف بسته بندی ممنوعیت پلاستیکی یکبار مصرف اخیراً اعلام‌شده، که اقلامی مانند نی و همزن‌های پلاستیکی را هدف قرار می‌دهد.

همچنین محدودیت‌هایی برای پلاستیک‌های مورد استفاده در صنایعی مانند ماهیگیری مورد نیاز است.

همچنین برخی از راه حل های جدید بازیافت پلاستیک در دست توسعه هستند. در سال 2016، دانشمندان ژاپنی حشره‌ای را کشف کردند که PET را می‌خورد. این حشره از کربن موجود در پلاستیک به عنوان منبع انرژی استفاده می کند و آن را با آنزیمی که به نظر می رسد از زمان اختراع پلاستیک تکامل یافته است، از بین می برد. جان توضیح می دهد: «این آنزیم پیوندهای استری را در [PET] می شکند و بلوک های سازنده را آزاد می کند. “بنابراین اگر یک بطری پلاستیکی را درون یک آنزیم قرار دهید، می بینید که حل می شود و به یک محلول پلاستیکی شفاف تبدیل می شود.

” تیم جان برای بهبود این آنزیم کار کرده است تا بتوان از آن برای تجزیه ضایعات پلاستیک یست ظروف پلاستیکی مسافرتی در همان آنزیم استفاده کرد. روشی که آنزیم های اضافه شده به پودر لباسشویی لکه های لباس را می شکنند.

اگرچه هنوز برای صنعت آماده نشده است، او امیدوار است نسخه‌ای مقاوم در برابر گرما بسازد که بتواند از طریق ست ظروف پلاستیکی آشپزخانه پلاستیک ذوب شده خورده شود و آن را قادر می‌سازد خیلی سریع‌تر به کار خود ادامه دهد.

با این حال، جان اعتراف می کند که آنزیم او مشکل پلاستیک را “حل نمی کند”. راه‌حل‌ها شامل دولت، صنعت و مصرف‌کنندگان و همچنین دانشمندان می‌شود که همه با هم به مقابله با زباله‌های پلاستیکی می‌پردازند. به گفته الکساندرا، برای کاهش ضایعات پلاستیکی «باید بر پیشگیری تمرکز کنیم».

او می گوید: «در پنج سال آینده ما 110 میلیون تن پلاستیک سرویس ظروف پلاستیکی لیمون را در اقیانوس رها خواهیم کرد. ارقام برای خود صحبت می کنند.

 • منابع:
  1. Meet the scientists with novel ideas for tackling plastic pollution
 • تبلیغات: 
  1. فردی که با جوراب اختراع عجیبی کرد
  2. آیا دانه های سیب سمی هستند؟
  3. راز شاد بودن افراد پول دار
  4. جادو و قدرت تجزیه و تحلیل رنگ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *