لباس

یک برند مشترک آلمانی و لبنانی در تلاش برای افزایش مشارکت زنان در ورزش های تفریحی و نخبه، لباس های ورزشی متوسط را برای زنان قابل دسترس تر می کند.

مشارکت زنان در ورزش با لباس ورزشی دخترانه صورتی چه در سطح نخبگان و چه در سطح پایه، به دلایل متعددی محدود شده است و برخی از این بحث ها در واقع حول محور حیا می چرخد، بسیاری فکر می کنند که پریدن و بازی کردن برای زنان بی حیا است.

در ورزش‌های آماتوری و همگانی، بسیاری از زنان از ورزش منع می‌شوند و به این دلیل بازی می‌کنند که مجبورند لباس‌هایی بپوشند که برخی آن را بیش از حد آشکار می‌دانند.

بسیاری از والدین در جوامع محافظه‌کارتر، دختران خود را از ورزش کردن محدود می‌کنند، زیرا نمی‌خواهند آن‌ها شلوارک بپوشند و پاهای خود را آشکار کنند.

بسیاری از زنان نیز دوست دارند متواضعانه لباس بپوشند، چه به دلایل اجتماعی-مذهبی و چه به دلیل شرایط اجتماعی خود. با این حال، به دلیل فقدان لباس‌های ورزشی متوسط در بازار، اغلب زنان مجبور می‌شوند در حین ورزش لباس‌های روزمره خود را بپوشند.

لباسی که معمولاً آنها را محدود می‌کند. این لباس‌ها سنگین و دست و پا گیر هستند، گرما را جمع می‌کنند، باعث چروکیدگی می‌شوند و در نهایت اجازه نمی‌دهند زنان در ورزش برتری پیدا کنند یا از آن لذت ببرند.

این امر مشارکت زنان را در ورزش محدود می‌کند، به‌ویژه زنانی که ملایم لباس می‌پوشند. بنابراین، زنان مسلمان جمعیتی که تمایل به لباس پوشیدن متواضعانه دارند در ورزش کمتر حضور دارند.

این مسئله فقط در سطح نخبگان نیست تحقیقات نشان داده است که به طور متوسط 80٪ از جوانان و بزرگسالان دستورالعمل های فعالیت بدنی توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی را رعایت نمی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *