ریختن مایع ظرفشویی خاکستر گلیسیرینه در آب موجب گازدار شدن آن می شود

چیزهایی هست که همه در خانه دارند. یکی از این موارد ضروری مایع ظرفشویی خاکستر گلیسیرینه هستند. اگرچه امروزه ماشین ظرفشویی رایج است، اما محبوبیت مایعات ظرفشویی دستی به هیچ وجه تغییر نکرده است.

بلافاصله بعد از شوینده های لباسشویی آنها بزرگترین گروه مواد شیمیایی خانگی هستند. این به دلیل تعدادی از عوامل است. برخی از مصرف کنندگان هنوز شستن دست را ترجیح می دهند، به خصوص برای ظروف کم.

برخی از اقلام قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیستند و علاوه بر آن مواد شوینده ظرفشویی کاربردهای جایگزین زیادی دارند.

پس ترکیب شیمیایی مواد شوینده ظرفشویی چیست؟
مایعات ظرفشویی مانند کل بازار مواد شیمیایی خانگی، دارای طیف متنوعی از محصولات هستند. بنابراین مردم چگونه یک محصول خاص را انتخاب می کنند؟

وقتی وارد یک فروشگاه می شوید، یکی از اولین چیزهایی که کم و بیش آگاهانه به آن توجه می کنید ظاهر محصول است. با این حال حتی بهترین ظاهر و محصول زیبایی شناختی، اثرات مورد انتظار را تضمین نمی کند. بنابراین محصولات از این نوع باید دارای ویژگی های عملکردی مناسبی باشند.

مایع
سه مکانیسم اصلی برای از بین بردن کثیفی از سطوح سخت وجود دارد. اینها شامل اقدامات شیمیایی، مکانیکی و شوینده است. شستشوی دستی ظروف عمدتاً با عمل مکانیکی و با استفاده از آب گرم و مواد شوینده انجام می شود.

نقش مهمی در به دست آوردن یک محصول با پارامترهای مورد انتظار با انتخاب سورفکتانت ها ایفا می کند. مایع ظرفشویی حاوی مقدار کمی سورفکتانت آنیونی، غیریونی و آمفوتریک است.

مواد اولیه معمولاً به عنوان ماده اولیه محصول یافت می شوند و مسئول خیس کردن، چربی زدایی و کف کردن هستند. سورفکتانت های غیر یونی خواص عملکردی مایعات را بهبود می بخشند بنابراین به عنوان سورفکتانت های کمکی عمل می کنند.

در نهایت نقش سورفکتانت‌های آمفوتریک تنظیم ویسکوزیته و بهبود خواص کف‌کنندگی است. علاوه بر مواد گفته شده محصولات ظرفشویی دستی حاوی مواد افزودنی زیادی نیز هستند که نه تنها اثربخشی محصول را افزایش می دهند بلکه شفافیت، رنگ یا رایحه را نیز به آن می بخشند.