جورج هپل وایت طراح مبلمان انگلیسی

جورج هپل وایت، (درگذشته 1786، لندن)، کابینت ساز و طراح مبلمان انگلیسی که نامش با سبک برازنده نئوکلاسیک گره خورده است، جنبشی که او به فرمول بندی در هنرهای تزئینی کمک کرد.

اطلاعات کمی در مورد زندگی هپل وایت وجود دارد، جز اینکه او نزد سازنده مبل استیل سلطنتی انگلیسی رابرت گیلو از لنکستر شاگردی کرد، به لندن رفت و مغازه ای در آنجا در خیابان ردکراس باز کرد.

به غیر از یادداشت او در مورد طرح صندلی مبنی بر اینکه “با جلوه خوبی برای شاهزاده ولز اجرا شده است”، هیچ مدرک دیگری وجود ندارد که نشان دهد Hepplewhite’s یک شرکت مد روز بوده است. علاوه بر این، حساب های سلطنتی هیچ سابقه ای از صندلی ندارند.

پس از مرگ او، املاک او توسط بیوه‌اش آلیس اداره می‌شد که این تجارت مبل سلطنتی عروس را ادامه می‌داد.

سبک و شهرت هپل وایت بر اساس راهنمای کابینت ساز و اثاثه یا لوازم داخلی او (1788) است که شامل نزدیک به 300 طرح برای مبلمان و سایر اثاثیه بود. صفحات موجود در راهنما بدون امضا هستند، اما 10 طرح با امضای “Hepplewhite” یا “Heppelwhite” در کتاب قیمت لندن کابینت ساز (1788) گنجانده شده است.

تکه‌های مبل سلطنتی یافت آباد بر اساس طرح‌های موجود در راهنما نادر است و هیچ قطعه‌ای را نمی‌توان به طور قطع به شرکت Hepplewhite نسبت داد و همچنین نمی‌توان مسئولیت شخصی او را برای طرح‌ها تعیین کرد.

راهنما مبل سبز سلطنتی عجیب و غریب‌تر سبک نئوکلاسیک از طرح‌های بزرگ رابرت آدام را به اصطلاحات ساده و در عین حال شیک ترجمه کرد.

 

 • منابع:
  1. George Hepplewhite British cabinetmaker
 • تبلیغات: 
  1. ظروف نقره و استفاده از آن توسط انسانهای اولیه
  2. تاریخچه و نحوه به وجود آمد اولین صندل تاریخ
  3. سلاح محبوب معلمان دهه 60 لوله پلی اتیلن بود!
  4. پیرزنی راز میلیاردر شدن خود را بازگو کرد!