اجاق

همانطور که می دانید اجاق گاز صنعتی چهار شعله قطعات کاملاً ضروری در بسیاری از صنایع از صنعت داروسازی گرفته تا دنیای تولید هستند.

این اجاق‌ها که می‌توانند در دماهای بسیار بالا و بیش از 250 درجه فارنهایت کار کنند می‌توانند از منابع انرژی مختلف از جمله برق، گاز و نفت برای کارکرد، استفاده برای قطعات عملیات حرارتی، تهویه‌کردن فلزات، استفاده کنند. و خیلی بیشتر.

انواع اجاق صنعتی: انواع مختلفی از اجاق های صنعتی وجود دارد و انواع جدید آن توسط تولید کنندگان برجسته اجاق های صنعتی همیشه در حال تولید است.

بنابراین فهرست کردن تک تک انواع موجود در آنجا امکان پذیر نیست، اما فهرست زیر برخی از رایج ترین انواع را پوشش می دهد و طراحی و کارایی اصلی آنها را معرفی می کند.

1. برقی: یک اجاق برقی صنعتی همانطور که از نام آن پیداست از برق به عنوان منبع تغذیه اولیه خود استفاده می کند. این به آن اجازه می دهد تا خیلی سریع به دمای بالا برسد و همچنین به کاربر کنترل دقیق زیادی روی دما، زمان و تنظیمات داخلی می دهد.

اجاق

این نوع اجاق ها هنگام کار با انواع خاصی از محصولات فلزی و اقلام قابل احتراق که برای کوره های گازی مناسب نیستند مفید هستند.

2. گاز: اجاق های گازی برای کار از گاز استفاده می کنند و به دلیل هزینه کمتر انرژی استفاده از آن ها مقرون به صرفه تر از اجاق های برقی است.

آنها می توانند خیلی سریع گرم شوند و دمای خود را برای مدت طولانی تری نسبت به سایر انواع فرها بالا نگه دارند و برای جلسات طولانی گرم کردن و درمان مفید هستند. آنها معمولاً از گاز طبیعی یا پروپان استفاده می کنند و برای کارهایی مانند ساخت قطعات خودرو و پوشش پودری روی فولاد مناسب هستند.

3. خشک کردن: اجاق خشک کن همانطور که از نامش پیداست به گونه ای طراحی شده است که وسایلی که داخل آن قرار داده شده اند را خشک کرده و رطوبت اضافی را از بین می برد. این می تواند برای استریل کردن اقلام پزشکی عملیات حرارتی فلزات و غیره بسیار مفید باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *