سس

سس مایونز نام خود را از کلمه فرانسوی “moyeu” گرفته است که به “زرد” ترجمه می شود. سس هاینز یک کیلویی یک سس سرد با اصل فرانسوی است که از روغن نباتی، زرده تخم مرغ، سرکه، آبلیمو، نمک، شکر و سایر چاشنی ها تشکیل شده است که رنگ و طعم سس را تعیین می کند.

فرانسه زادگاه سس مایونز در نظر گرفته می شود، در آنجا بود که سس هاینز معروف “Provencal” برای اولین بار در سال 1753 ساخته شد.

این سس هاینزدر اواخر قرن هفدهم رایج شد. با این حال، برای مدت طولانی، دستور العمل های سس مایونز در نهایت محرمانه نگه داشته می شد، و بنابراین این محصول بسیار گران بود و تنها در دسترس افراد ثروتمند بود.

سس هاینز حاوی ترکیبات زیادی است که خواص مفید و حتی دارویی دارد. بنابراین، روغن نباتی که پایه اصلی همه انواع این سس هاینز است از کلسترول و چربی غیراشباع اشباع شده است.

به همین دلیل عملکرد محافظت از بدن در برابر اثرات منفی محیط را انجام می دهد، باعث حذف سموم می شود و همچنین فرآیندهای متابولیک را عادی می کند.

سس

زرده تخم مرغ موجود در سس هاینز به عنوان منبع ویتامین A است که تأثیر مفیدی بر بینایی، وضعیت پوست، ناخن ها و مو دارد.

سس هاینز سرشار از بسیاری از اسیدهای چرب مفید، مجموعه ای از ویتامین های B و E است که برای حفظ عملکرد طبیعی ریه ها و تضمین گردش خون فعال در سراسر بدن ضروری هستند. آب لیمو که جزء لاینفک این سس نیز می باشد، حاوی ویتامین C است. سس مایونز حاوی فسفر و پتاسیم است.

زمینه اصلی کاربرد سس هاینز پخت و پز است. انواع غذاها با سس مایونز چاشنی می شوند: سالاد، غذاهای اصلی گوشت و ماهی، مخلفات، میان وعده ها، گاهی اوقات به سوپ اضافه می شود. از این محصول می توانید برای مصارف آرایشی نیز استفاده کنید.

به عنوان مثال به عنوان یک نرم کننده مو. بر اساس سس هاینز، می توانید بیش از یک ماسک صورت مغذی تهیه کنید.

طب سنتی استفاده از سس هاینز را به عنوان درمان آفتاب سوختگی توصیه می کند. به لطف چربی ها و ویتامین ها، سس مایونز باعث بازسازی و ترمیم سریع پوست می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *