با ست حوله بامبو باسلیقه ترین عروس دنیا می شوید

این ست حوله بامبو حوله‌های ترکی به‌عنوان یک تکه پنبه یا کتانی مسطح و بافته شده به نام «پشتمال» آغاز می‌شد که اغلب با دست‌دوزی می‌شد.

پشتمال به اندازه‌ای بلند بود که دور بدن بپیچد، پشتمال در ابتدا نسبتاً باریک بود، اما اکنون پهن‌تر است و معمولاً 90 در 170 سانتی‌متر (35 در × 67 اینچ) اندازه‌گیری می‌شود.

پستامل در حمام های ترکی مورد استفاده قرار می گرفت زیرا در هنگام خیس شدن سبک می ماند و بسیار جاذب بود با رشد امپراتوری عثمانی، استفاده از حوله نیز افزایش یافت.

از بافندگان خواسته شد تا به کمک دانش خود در قالی بافی، طرح های دقیق تری بدوزند در قرن هجدهم، حوله‌ها شروع به نشان دادن حلقه‌هایی کردند که از توده‌ی مواد به بالا می‌چسبند.

این حوله های حلقه ای به نام هاولی معروف شدند. با گذشت زمان، این کلمه به هاولو، کلمه ترکی حوله، تغییر یافته و به معنای «حلقه دار» است.

حوله ها تا قرن نوزدهم با تجارت پنبه و صنعتی شدن مقرون به صرفه نشدند. با مکانیزه کردن، حوله‌های پنبه‌ای در کنار حیاط و همچنین در مغازه‌ها به عنوان حوله‌های از پیش ساخته شده در دسترس قرار گرفت در دوران مدرن، حوله ها در اندازه ها، مواد و طرح های مختلف موجود هستند.

حوله

حوله یکبار مصرف (یا حوله نبافته) حوله ای است که برای یک کاربر در نظر گرفته شده است، اما لزوماً برای یک بار استفاده نیست، زیرا می توان آن را دوباره استفاده کرد اما نمی توان آن را شست.

اغلب از الیاف نبافته ساخته می شود و اغلب در بیمارستان ها، هتل ها، سالمندان و سالن ها یا آرایشگاه ها به دلیل خواص بهداشتی استفاده می شود.

حوله نمایشی حوله حمام یا دستی است که روی آن تزئیناتی (مانند ساتن، توری یا کتانی) دوخته شده یا گلدوزی روی آن انجام شده است بیشتر برای جذابیت بصری.

این نوع حوله ها برای افزودن یک رنگ تزئینی استفاده می شود که بیشتر در ایالات متحده است.

معمولاً نباید از آنها برای خشک کردن استفاده شود، زیرا شستشوی معمولی باعث از بین رفتن تزئینات اضافه می شود و حوله ها معمولاً به طور متفاوتی نسبت به روکش کوچک می شوند.

حوله ورزشی یک حوله مصنوعی یا نیمه مصنوعی است که در اصل برای شناگران و غواصان ساخته شده است و به دلیل ویژگی های فوق العاده جاذب آن مورد استفاده قرار می گیرد.