شلیل

فواید شلیل خشک امروز از غنی بودن میوه از نظر ویتامین ها و مواد معدنی ناشی می شود. آنها همچنین به دلیل محتوای فیتوکمیکال ها، ترکیبات طبیعی موجود در غذاهای گیاهی هستند که سلامت را افزایش داده و به پیشگیری از بیماری ها کمک می کنند.

شلیل خشک به خصوص منبع قابل اعتماد فراوانی از نظر ویتامین C، نیاسین، مس، پتاسیم و فیبر است. همچنین حاوی لوتئین، زآگزانتین و سایر مواد شیمیایی گیاهی با خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. علاوه بر این، کالری و چربی کمی دارد.

مزایای سلامتی شلیل خشک عبارتند از:

ترویج مدیریت وزن
بهبود سلامت پوست
کاهش فشار خون
تقویت ایمنی
افزایش طول عمر
کمک به پیشگیری از سرطان

شلیل خشک همچنین حاوی مقادیر کمتری ویتامین A و E به همراه چندین ویتامین B به غیر از نیاسین است. علاوه بر این، شلیل خشک دارای مقادیر کمتری از سایر مواد معدنی است.

شلیل

این میوه همچنین سرشار از فیتوکمیکال ها است، ترکیبات موجود در گیاهان که از طریق خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی، اثرات ارتقاء سلامتی دارند.

فواید شلیل خشک از مشخصات مواد مغذی آنها سرچشمه می گیرد و آنها را برای چندین جنبه سلامتی ارزشمند می کند. این مزایا شامل موارد زیر است. شلیل خشک ممکن است به روش های مختلف مدیریت وزن را تقویت کند.

شلیل خشک شیرین هستند اما چون کالری و چربی کمی دارند، مانند سایر دسرهای شیرین باعث افزایش وزن نمی شوند. بنابراین، جایگزین کردن یک شلیل به جای یک تکه پای یا کیک می تواند کالری دریافتی را کاهش دهد.

ویتامین A و مس موجود در شلیل خشک دو ماده مغذی هستند که تحقیقات در منبع معتبر 2021 اشاره کرد که برای سلامت پوست مهم هستند.

ویتامین A از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند و بر ضخامت پوست تأثیر می گذارد، در حالی که مس بلوغ کلاژن را تحریک می کند، پروتئینی که به پوست خاصیت ارتجاعی می دهد. نیاسین موجود در شلیل خشک همچنین به حفظ سلامت پوست کمک می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *