لوله

یکی از پرمصرف ترین محصولات لوله پلیکا گیلان می باشد که از پرمصرف ترین ها در صنعت پتروشیمی نیز می باشد. لوله پی وی سی بیش از هر چیزی در فرآیند ساخت استفاده می شود زیرا گران نیست و قطعات مختلف آن به راحتی قابل اتصال است.

اگرچه پلی وینیل کلراید تا حد زیادی جایگزین مواد معمولی مانند سیمان، سفال و پلاستیک در بخش خط لوله در سال های اخیر شده است، اما هنوز نگرانی های زیست محیطی کمی وجود دارد.

لوله پی وی سی یکی از محصولات پرطرفدار در دنیای ساختمان است که حدود 80 سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. این لوله ها نسبت به لوله های قبلی استحکام بیشتری دارند در برابر خوردگی مقاوم بوده و انبساط و انقباض کمتری از خود نشان می دهند.

این ویژگی ها استفاده از لوله پی وی سی به عنوان لوله آب و وینو هیدروپول را بسیار کارآمد می کند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا ویژگی های مختلف این محصول را بررسی کنیم.

لوله

همانطور که قبلا ذکر شد پلی وینیل کلرید با فرمول شیمیایی (C2H3Cl) ماده تشکیل دهنده لوله PVC است. این ماده پس از فرآیند پلیمریزاسیون ماده دیگری به نام مونومر وینیل کلرید تشکیل می شود.

حلال های PVC شامل تتراهیدروفوران (THF) و دی متیل فرمامید (DMF) می باشد. شایان ذکر است که دمای ذوب این ماده بین 100 تا 250 درجه سانتیگراد است.

پلی وینیل کلراید بلورینگی بالایی ندارد و همین امر آن را قوی و سخت می کند. این امر باعث شده است که استفاده از لوله های پی وی سی در لوله ها و اتصالات ساختمانی در بین شرکت های جهانی بسیار محبوب شود.

همچنین تا حدودی به نور و گرما حساس است و هیدروژن کلرید آزاد می شود. پی وی سی در واقع یک پلاستیک سخت است که با افزودن روان کننده ها نرم و انعطاف پذیر می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *