لوله

لوله و اتصالات ساختمانی برای دهه‌ها جزء اصلی صنعت لوله‌کشی بوده‌اند. طول عمر آن بیش از 50 سال است و معمولا برای سینک، دوش، وان و سایر وسایل استفاده می شود.

لوله های مسی در بین لوله کش ها و صاحبان خانه ها محبوب هستند زیرا در برابر خوردگی مقاوم هستند و به محافظت از کیفیت آب کمک می کنند.

این به این دلیل است که خوردگی نمی کند و باکتری ها نمی توانند در لوله های مسی رشد کنند، بنابراین به هیچ وجه آب را آلوده نمی کنند.

یکی دیگر از مزایای لوله های مسی توانایی آن در کنترل فشار آب بالا و دمای آب گرم و سرد است.

همچنین می‌توان آن را بازیافت کرد و آن را به یکی از گزینه‌های سازگار با محیط زیست در این لیست تبدیل کرد.

البته اشکالاتی هم دارد لوله های مسی گران هستند و به دلیل سختی آن، استفاده از آن در فضاهای تنگ دشوار است.

با این حال، گزینه های مس نرم وجود دارد. مس نرم چکش خوار است و در مسیرهای کوتاه که فضا کم است و انعطاف پذیری لازم است استفاده می شود.

لوله های ABS یا اکریلونیتریل بوتادین استایرن از یک رزین ترموپلاستیک ساخته شده اند و بسیار شبیه لوله پی وی سی هستند به جز سیاه بودن و کمی بادوام تر.

کاربرد اصلی آن برای خطوط هواکش و تخلیه است. در حالی که مقرون به صرفه است و در برابر دماهای سرد مقاوم است، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش می تواند آن را منحرف و تخریب کند و استفاده از آن را در داخل خانه محدود کند.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید: لوله های ABS نسبت به انواع دیگر لوله های لوله کشی پر سر و صداتر هستند، بنابراین اگر به صداها حساس هستید، ممکن است بخواهید نوع دیگری از لوله لوله کشی را انتخاب کنید.

لوله فلکسی، مخفف لوله انعطاف پذیر، معمولا از فولاد ضد زنگ ساخته می شود. رایج ترین کاربرد آن برای اتصال لوله به وسایلی مانند آبگرمکن، توالت و سینک است. به طور کلی برای استفاده در داخل دیوارها یا کف مجاز نیست.

لوله فلکسی در طول ها و اندازه های زیادی تولید می شود، و در حالی که تا حدودی بادوام است، پس از سال ها فرسودگی و پارگی، شکست می خورد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *